Menu
Nákupní košík

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Procházením webu souhlasíte s použitím souborů cookies.

Sauvignon

Sauvignon
Novinka -21 %
Sauvignon

Jedny z nejkvalitnějších vín severních vinařských oblastí je Sauvignon. Barva vína této odrůdy je zelenožlutá. U mladých vín často najdeme vůni kopřiv nebo hluchavkového květu, bylinek nebo travnatosti. U vín z dobře vyzrálých hroznů jsou vůně spíše černorybízové, angreštové, najdeme třeba i směs citrusů s kiwi nebo zralé broskve.

Plná, lehce kořenitá s výrazným ovocitým charakterem a dlouhou, často i lehce minerální dochutí. Vína jsou vhodná jako aperitiv či ke studeným předkrmům jako je chřest a kozí sýry. Zralejší vína se hodí ke kořenitým jídlům, těstovinám s gorgonzolou nebo rybí omáčkou, bílým masům se smetanovými omáčkami, k rybám s výraznější uzenou úpravou.

Vlastnosti vína
BarvaKrásná zelenožlutá barva.
ChuťPlná, lehce kořenitá s výrazným ovocitým charakterem a dlouhou, často i lehce minerální dochutí.
VůněU mladých vín často najdeme vůni kopřiv nebo hluchavkového květu, bylinek nebo travnatosti. U vín z dobře vyzrálých hroznů jsou vůně spíše černorybízové, angreštové, najdeme třeba i směs citrusů s kiwi nebo zralé broskve.
CukernatostSuché víno.
Doporučení ke konzumaci
Párování s jídlemVína jsou vhodná jako aperitiv či ke studeným předkrmům jako je chřest a kozí sýry. Zralejší vína se hodí ke kořenitým jídlům, těstovinám s gorgonzolou nebo rybí omáčkou, bílým masům se smetanovými omáčkami, k rybám s výraznější uzenou úpravou.
182,- Kč
230,- Kč
Cena bez DPH: 150,- Kč
  • Dostupnost: 1000
  • Počet bobulek: 140
  • Odrůda: Sauvignon
  • Cukernatost: Suché víno
Zobrazeno: 1387