Menu
Nákupní košík

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Procházením webu souhlasíte s použitím souborů cookies.

Výlety po okolí


Baťův kanál

Nedaleko našeho vinařství leží Baťův kanál. Tato historická voní cesta, vybudovaná v letech 1934–1938 a délce 52 km, spojuje Otrokovice s Rohatcem a nabízí pravidelnou i turistickou vodní dopravu. Turisté mohou využívat 8 přístavů a 16 přístavišť a užít si tak krásu řeky Moravy z jiného pohledu.


Lednicko Valtický areál

Tento krajinný celek zapsán do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO je od vinařství vzdálen asi 25 km a na 300 km² nabízí spoustu kulturních památek. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější paří zámky v Lednici a ve Valticích, Apollónův chrám, Janův hrad nebo Minaret.


Stezka nad vinohrady

Tato rozhledna, vzdálená asi 17 km od vinařství byla vybudována v roce 2018 na Kobylím vrchu, v nadmořské výšce 334 m. n. m. Díky nakloněné rovině, která nahrazuje schody, se Stezka nad vinohrady stává rozhlednou přístupnou i pro starší, handicapované nebo maminky s kočárky. Při dobré viditelnosti můžete spatřit Pálavu, Bílé Karpaty, Chřiby a hrad Buchlov, Ždánický les, vysílač Hády nad Brnem nebo Malé Karpaty a Malou i Velkou Fatru u našich slovenských sousedů.


Rohledna Vyšicko

Asi 12 km na kole od našeho vinařství se nachází rozhledna Vyšicko. Byla otevřena na stejnojmenném kopci, který je zároveň nejvyšším bodem Mutěnic (267 m. n. m.), v roce 2018. Rozhledna má trojúhelníkový půdorys, ocelovou konstrukci s dřevěným schodištěm a je vysoká 9 metrů. Vidět z ní můžete okolí obce Mutěnice, Bílé Karpaty, Chřiby s hradem Buchlovem, Pálavu nebo Babí lom u Strážovic.


Rozhledna Na Podluží

Rozhledna Na Podluží u Nového Poddvorova leží asi 6 km od našeho vinařství. Rozhledna, svou podobou připomínající těžební naftovou věž, odkazuje na nedávnou minulost regionu Podluží, který byl na Moravském Slovácku nejznámějším nalezištěm ropy na Moravě. Její kovová konstrukce dosahuje výšky 30 metrů, a pokud si vyšlapete před 150 schodů, naskytne se vám pohled na okolí lužního lesa, Lednicko-valtický areál nebo Pálavu. Při dobré viditelnosti můžete zahlédnout i vrcholky Karpat nebo Chřiby.