Menu
Nákupní košík

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Procházením webu souhlasíte s použitím souborů cookies.

Cabernet Sauvignon

Cabernet Sauvignon
Novinka -28 %
Cabernet Sauvignon

V nezralých ročnících a při přetížení keřů úrodou se ve víně Cabernet Sauvignon objeví travnaté zelené tóny, vůně zelené papriky, hrubost a drsné taniny. Z vyzrálých hroznů je chuť vždy černorybízová a k ní se pak druží podle polohy, půdy, sklizně a technologie vůně tmavých třešní, ostružin, tabáku, eukalyptu, anebo u velmi koncentrovaných vín ze zámoří vůně marmelády.

Typický Cabernet Sauvignon je tmavě granátové barvy, někdy s modravým odleskem, stárnutím se sytost stupňuje. Vůně je typicky černorybízová (cassis), chuť mohutná s dlouhotrvajícím dojmem, kořenitá, u mladých vín silně tříslovitá, u vyzrálých hebce sametová. Ve vůni a chuti můžeme hledat černý rybíz, třešně, ostružiny, moruše, zelenou papriku, zelený pepř, olivy, fialky, cedrové dřevo, lékořici, marmeládu, hořkou čokoládu, eukalyptus, tabák, lanýže, tuhu, mentol, vanilku.

Vlastnosti vína
BarvaTmavě granátové barvy, někdy s modravým odleskem.
ChuťV chuti můžeme hledat černý rybíz, třešně, ostružiny, moruše, zelenou papriku, zelený pepř, olivy, fialky, cedrové dřevo, lékořici, marmeládu, hořkou čokoládu, eukalyptu, tabák, lanýže, tuhu, mentol, vanilku.
VůněVůně je typicky černorybízová (cassis), chuť mohutná s dlouhotrvajícím dojmem, kořenitá, u mladých vín silně tříslovitá, u vyzrálých hebce sametová.
CukernatostSuché víno.
Doporučení ke konzumaci
Párování s jídlemPlná, aromatická vína velmi dobře doprovázejí masitá jídla, zejména jehněčí pečeni, bifteky, krůtí maso, zvěřinu nebo úpravy jídel s kořenitými omáčkami.
157,- Kč
218,- Kč
Cena bez DPH: 130,- Kč
  • Dostupnost: 999
  • Počet bobulek: 130
  • Odrůda: Cabernet Sauvignon
  • Cukernatost: Suché víno
Zobrazeno: 988